Sťahovanie s profesionálnou firmou alebo svojpomocne? Poradíme vám!

Vačšina z nás chce, samozrejme, na sťahovaní čo najviac usporiť. Nie je to lacná záležitosť. Myslíme si, že samy to zvládneme v pohode. A najmä zadarmo. Opak môže byť pravdou. V našom novom článku vám prezradíme výhody a nevýhody samostatného sťahovania. Sťahovacia firma nemusí byť vždy nutným zlom. Môže vám ušetriť množstvo peňazí...

Predstavte si, koľkokrát sa budete musieť otočiť svojim osobným automobilom, kým poberiete všetky nutné veci. Spočítajte si približné náklady na benzín, námahu a čas, ktorý vám takýto typ sťahovania zaberie. Skoro vo všetkých prípadoch náklady na sťahovanie osobným autom prídu drahšie, ako keby ste si objednali veľkú sťahovaciu dodávku. Sťahovanie vlastným autom sa oplatí v tom prípade, ak nemáte veľa vecí a otočíte sa skutočne len párkrát.

Čo všetko obnáša, ak sa budete sťahovať svojpomocne

Pripravte sa na poriadnu drinu. A to myslíme skutočnú, pekelnú drinu. Budete zmožení, naštvaní a vyčerpaní. Budete odkázaní na pomoc kamarátov a známych, ktorí nebudú vždy k dispozícii. Počítajte s možným poškodením sťahovaných vecí, nakoľko nemusia byť profesionálne a vhodne zabalené.

Ak sa vám podarí všetko dobre zorganizovať, môžete ušetriť. Obvykle budete presne vedieť, čo kde máte, čo vám urýchli následné vybaľovanie. Všetko však budete musieť zabaliť samostatne, čo je náročné a na presun ťažkých vecí musíte nájsť ľudí, ktorí vám pomôžu. Samostatné sťahovanie je nesmierne psychicky náročné, takže sa obrňte trpezlivosťou.

Profesionálna sťahovacia firma

Pomoc „sťahovákov“ sa vždy hodí. Budete mať možno pocit, že je sťahovanie drahšie, ale verte nám, vyplatí sa to. Každá sťahovacia spoločnosť k vám obvykle najprv pošle technika, ktorý vo vašom byte zdarma zmapuje situáciu a určí stratégiu sťahovania. Je schopný určiť počet krabíc, aké typy budete potrebovať na rozličné predmety, ako presťahovať väčší nábytok a pripraví vám efektívny scenár sťahovania.

Pracovníci sťahovacej služby všetko dôkladne zabalia, označia, aby vám maximálne uľahčili hľadanie a vybaľovanie. Je možné sa dohodnúť aj na odvoze nepotrebných vecí do zberného dvora, čo je tiež veľkou úľavou pri sťahovacom procese. Pracovníci vám rozmontujú nábytok a vhodne zabalia, aby sa predišlo škodám. Hlavnou výhodou sťahovacej firmy je perfektná organizácia. Nič sa vám nestratí a sťahovanie prebehne rýchle. Oslobodia vás od nekonečného nakladania a vykladania.

Pri výbere firmy na sťahovanie si najprv zistite referencie a povesť spoločnosti. Tiež sa nezabudnite informovať o veľkosti sťahovacieho auta. Sťahujte sa len so sťahovacou spoločnosťou, ktorá má uzatvorené poistenie voči poškodeniu a krádeži vecí. Pokojne si dajte zaslať predbežnú cenovú kalkuláciu od viacerých spoločností. Avšak pozor, nižšia cena neznamená vždy spoľahlivosť a kvalitu. Rozhodujte sa na základe odporúčaní a sledujte aj štýl, akým s vami spoločnosť jedná. Slušnosť a priateľský prístup je totiž tiež znakom profesionálnej firmy, na ktorú sa môžete bezpečne spoľahnúť.