Ako si vybrať sťahovaciu firmu

Sťahovacích spoločností je na slovenskom trhu nespočet. Bežný človek preto nedokáže posúdiť, podľa akých faktorov si vybrať tú naj. V našom novom článku vám objasníme, na čo by ste si pri výbere sťahovacej služby mali dávať pozor a ako postupovať, aby bolo sťahovanie podľa vašich predstáv.

 

Urobte si prieskum

Na základe prieskumu a odporúčaní si vyberte aspoň štyri sťahovacie firmy a rozošlite žiadosti o cenové ponuky.

 

Výška ceny

Zistite, čo všetko presne obnáša cenová ponuka. Väčšina spoločností posiela pred sťahovaním technika, ktorý zhodnotí stav pred sťahovaním: odhadne požadovaný počet krabíc a celkový čas na zabalenie.

 

Príplatky

Nezabudnite sťahovacej spoločnosti oznámiť aj zdanlivé drobnosti: dom bez výťahu, poschodie, z ktorého sa bude sťahovať, vzdialenosť. Tieto faktory totiž navyšujú výslednú cenu. Ďalšie poplatky môžu vzniknúť za hodinovú sadzbu šoféra a prejazdené kilometre.

 

Rozmery

Spíšte si tiež rozmery veškerého nábytku a všetky tažké, väčšie kusy (nad 100 kg) vybavenia. Na ich presun je nutný vyšší počet pracovníkov, čo môže tiež vplývať na celkovú cenu.

 

Poistenie

Každá seriózna a profesionálna sťahovacia firma by mala byť krytá poistením voči poškodeniu vecí a krádeži. Poistenie sa vzťahuje na väčšie a drahšie predmety. Ku krádežiam by nemalo dôjsť, nakoľko pri sťahovaní by mal byť jeden pracovník sťahovacej služby vždy pri aute, ktoré sa plní.

 

Pri výbere sťahovacej spoločnosti sa spoliehajte najmä na pozitívne odporúčania a transparentné jednanie.